Заборона на використання пластикових пакетів

Дата: 28.04.2023 11:38

На підставі Закону України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» (далі - Закон) з 1 січня 2023 року почала діяти загальна заборона на використання всіх пластикових пакетів товщиною стінки до 50 мікрометрів (тонких, надтонких та оксорозкладних) в об’єктах торгівлі, громадського харчування та надання послуг. Альтернативою їх повинні стати біорозкладні пакети, з відповідним маркуванням на кожному такому біопакеті та інші варіанти паперових та поліпропіленових пакетів.

Крім того, відповідно до статті 6 Закону, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, має право, за порушення норм цього Закону, застосовувати до субєктів господарювання адміністративно-господарські штрафи у розмірі від пятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.