Як впоратися зі стресом під час війни.

Дата: 28.03.2023 14:56

Як впоратися зі стресом під час війни.

Для кожного українця, більшою чи меншою мірою, життя змінилося в    один день -  24 лютого 2022 року. Тривожність, невизначеність у завтрашньому дні, переживання за рідних і друзів тримають нас у стані постійного стрессу

протягом усього періоду ведення воєнних дій на території нашої країни.

Як навчитися боротися зі стрессом під час війни:

Переключіть увагу, змістіть акценти на зовнішній світ.

Поспостерігайте за тим, що вас здатне порадувати: як розквітає природа, звуки вітру, шелест листя та спів птахів у тихому сквері. Сконцентруйтеся на тому, що бачите та чуєте в цей момент. Частіше бувайте на свіжому повітрі. Візьміть за звичку щодня, протягом години здійснювати прогулянки в лісі чи парку.

Займіться спортом.

Достатньо ранкової зарядки та легкої пробіжки. Позитивний заряд на день забезпечений.
Знайдіть улюблене хобі.

Це чудова профілактика стресу. Запитайте себе: що мені подобається робити? Можливо, писати вірші, шити, в'язати, готувати кулінарні шедеври чи вивчати психологію. Дізналися відповідь. Добре. А тепер, не відкладаючи, розпочинайте. Це зробить вас спокійнішим і щасливішим.

Спілкуйтесь з рідними та близькими вам людьми.

Підтримуйте їх у цей непростий час, це дуже важливо і для них, і для вас. Піклуйтеся про інших. Нині будь-яка допомога є доречною та потрібною.

Припиніть жаліти себе.

Слід розуміти, що в житті є як погані, так і хороші моменти. Будьте вдячні за те, що маєте. Подяка - це хороший спосіб профілактики стресу. Замість постійного невдоволення, ви почнете отримувати радість від того, що маєте.
Мрійте та фантазуйте.

У позитивній психології є така техніка, називається «Візуалізація». Її суть у тому, що ви мрієте про те, чого хочете, робіть це із задоволенням і в теперішньому часі. Це дасть вам змогу отримати те, що ви малювали у своїй уяві, складіть список того, чому ви радієте. Якщо ви прагнете змінити ситуацію, потрібно дивитися тільки вперед і вміти малювати для себе нове життя з новими можливостями. Відволікайтесь на щось приємне і займіться тим, що приносить вам максимальне задоволення.