ГУ ДСНС України у Харківській області інформує.

Дата: 27.02.2023 16:08

Харківське районне управління ГУ ДСНС України у Харківській області інформує, що з 16.09.2022 року набув чинності Порядок ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та їх обліку, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2022 року № 1030 (далі по тексту - Порядок).

Відповідно до пункту 18 Порядку для об’єктів, які проєктуються, ідентифікацію об’єкта підвищеної небезпеки повинно бути проведено до затвердження проектної документації.

Другим абзацом пункту 2 Порядку вказано, що ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки стосовно об’єктів, які проєктуються, проводиться замовниками будівництва.

Згідно з пунктами 19, 21 Порядку суб’єктам господарювання, які експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки, необхідно провести повторні ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки відповідно до вимог Порядку.

Крім проведення ідентифікації керівники об’єктів підвищеної небезпеки повинні виконувати наступні вимоги законодавства:

- створювати автоматизовані системи раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення (для об’єктів підвищеної небезпеки 1 і 2 класів), відповідно до статті 53 Кодексу цивільного захисту України;

- розробляти плани локалізації і ліквідації аварій та їх наслідків, відповідно до статі 11 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки»;

- укласти договори на аварійно-рятувальне обслуговування з аварійно- рятувальними службами, відповідно до пункту 1 Переліку суб’єктів господарювання, галузей та окремих територій, які підлягають постійному та обов’язковому аварійно - рятувальному обслуговуванню на договірній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 № 763;

- визначати і створювати номенклатури та обсяги матеріальних резервів, відповідно до пункту 3 Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775;

- проводити обов’язкове страхування цивільної відповідальності, відповідно до пункту 1 Порядку і правил проведення обов’язкового страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яка може бути заподіяна пожежами та аваріями на об’єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об’єкти та об’єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного і санітарно-епідемічного характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2002 року № 1788.